Motosiklet Kasko Sigortası

Kasko Teklifi Al

Taşıtların kaza yapmaları sonucu uğrayacakları maddi zararları karşılayan sigorta türüdür.

Kasko Teklifi Al

Yamaç Grup Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası kapsamındaki ürünlerimizden biri olan Motosiklet Trafik Sigortası ile, trafikte kusurlu olarak zarar verdiğin üçüncü şahısların maddi ve bedeni tazminatlarını, teminat limitleri dahilinde Yamaç Grup Sigorta öder.

Motosiklet Kasko Sigortası Merak Ettikleriniz

Motorumdaki mini hasarları hasar dosyası açmadan yaptırabilir miyim?

Yamaç Grup Sigorta motosiklet kasko poliçeniz ile anlaşmalı olduğumuz mini onarım servislerimizde aşağıda belirttilen işlemleri yıllık limitlerle hasar dosyası açmaksızın yaptırabilirsiniz. Onarım Hizmeti Adet / Yıl Sac Grenaj Düzeltme 2 Grenaj Boya Tamiri 2 Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme 3 Far Çizik Giderme 3 Plastik Grenaj Tamiri 2

Aracım çalındığı veya pert olduğunda sigorta şirketi bana hangi meblağı ödeyecek?

01.04.2013 tarihi itibariyle yürürlüğe giren yeni Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartlarına göre, Sigorta şirketleri aracı hasar tarihi itibariyle rayiç değerine kadar teminat altına almaktadır. Hasar durumunda eksik/aşkın sigorta uygulanmaz. Yeni genel şartlara göre, poliçe üzerinde araç sigorta bedeli belirtilmemektedir.

Rayiç değer nedir? Nasıl tespit edilir?

Rayiç değer için esas alınacak referansa veya rayiç değeri belirleme yöntemine poliçede yer verilir. Bu yönde bir referans belirlenmemişse veya bu belirleme somut değilse Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliğince belirlenerek ilan edilen riziko tarihi itibariyle geçerli rayiç değere ilişkin liste esas alınır.

Aracın aksesuarları kasko sigortalarına dahil midir?

Sigortalı aracın fabrika çıkışı orijinalinde bulunan aksesuarlar teminata otomatik olarak dahildir. Sigortalanan aracın fabrika çıkışı orijinalinde olmayan aksesuarlar poliçede belirtilmediği sürece teminata dahil değildir. Araca sonradan monte edilen aksesuarlar (çanta,yan barlar,kask ve diğer aksesuarlar) sigorta bedeli belirtilerek ve primi ödenerek teminata dahil edilebilir.
Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.