Kasko Sigortası

Kasko Teklifi Al

Taşıtların kaza yapmaları sonucu uğrayacakları maddi zararları karşılayan sigorta türüdür.

Kasko Teklifi Al
Kasko Sigortası Nedir?

Kasko Sigortası Nedir?

Taşıtların kaza yapmaları sonucu uğrayacakları maddi zararları karşılayan sigorta türüdür. Kasko, otomobil sigortalarından bir tanesidir ve amacı, sigorta ettirene ait aracın uğrayacağı zararların karşılanmasını sağlamaktır. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması v.b. durumlarda, sigortalıya tazminat ödenmesini sağlamak için yapılır.

Neden kasko sigortası yaptırmalısınız?

Aracınızı risklerden korumak için mutlaka kasko sigortası yaptırmalısınız. Kasko ile herhangi bir kaza durumunda kasko poliçesinin sahibi hatalı bilse kasko sigortanız karşı tarafın masrafını üstlenir. Zorunlu trafik sigortasında ise sadece karşı tarafın zararı ödenir fakat sizin masraflarınız karşılanmaz. Kasko ile kendinizi güvence altına almış olursunuz. 

Kasko sigortası teminatları

Kasko'da bir çok teminat bulunur. Ana teminatlar; yanma, çarpma, çarpışma, hırsızlık ve üçüncü kişiler tarafından verilen zararları kapsarken, ek teminatlar ise doğal afetler, sigara yanığı, bakımsızlık, hayvanlar tarafından verilen zararlar ve benzerlerini kapsar. 

Kasko ve Trafik sigortası farkları 

Trafik sigortası her araç için zorunludur. Bu sigortayı yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar. Kasko'da ise zorunluluk bulunmamaktadır. 

Trafik sigortasında sadece karşı tarafın masrafları karşılanır. Kasko sigortasında ise iki tarafında masrafları kaso sağlayan firma tarafından karşılanır. 

Trafik sigortası sadece ölümlü kazalarda temaniat verirken kasko sigortasında bir çok koruma seçeneği bulunur. 

Trafik sigortası Kasko sigortasından daha ucuzdur. 

Kasko Sigortası Merak Ettikleriniz

Geniş Kasko ile Dar Kasko arasındaki farklar nelerdir?

Geniş Kasko ile aracın; çarpma, çarpışma, hırsızlık, yanma, üçüncü şahısların kötü niyetli hareketleri, terör, deprem, grev, halk hareketleri, sel, su baskını, anahtar kaybı, yanlış akaryakıt dolumu gibi pek çok zararı teminat altına alınır. Teminat limiti ise aracının rayiç (güncel) değeridir. Ayrıca araç çekme, ikame araç, mini onarım gibi hizmetler de kapsam içindedir. Quick Geniş Kasko poliçesi, piyasada “full kasko” olarak bilinen üründür. Kısacası aracını geniş kapsamlı poliçe ile koruma altına almış olursun. Dar Kasko ile ise; araç sigorta vade başındaki değerinin %25'ine kadar ve azami yıllık 10.000₺'ye kadar teminat limiti vardır. Otomobil, K.Net, M.Büs, K.Otobüs, Otobüs, Kamyon ve Traktör araç sınıflarını kapsar. Çekme Çekilme Zararları, Deprem, Dolu-Fırtına ve Kemirgen Hayvanların vereceği zararlar sadece otomobillere verilir.Tercihe bağlı asistans hizmetleri,Hukuksal Koruma ve Ferdi Kaza teminatları ürünle birlikte paket içerisinde satın alınabilirİMM teminatı araç sigorta başlangıç tarihindeki değerinin en fazla 10 katına kadar limit seçilebilir.

Geniş Kasko ile Tam Kasko arasındaki farklar nelerdir?

Geniş Kasko ile aracın; çarpma, çarpışma, hırsızlık, yanma, üçüncü şahısların kötü niyetli hareketleri, terör, deprem, grev, halk hareketleri, sel, su baskını, anahtar kaybı, yanlış akaryakıt dolumu gibi pek çok zararı teminat altına alınır. Teminat limiti ise aracının rayiç (güncel) değeridir. Ayrıca araç çekme, ikame araç, mini onarım gibi hizmetler de kapsam içindedir. Quick Geniş Kasko poliçesi, piyasada “full kasko” olarak bilinen üründür. Kısacası aracını geniş kapsamlı poliçe ile koruma altına almış olursun. Tam Kasko, kasko ana teminatları ile birlikte (çarpma – çarpışma, deprem, terör, sel, hırsızlık vb) 0-8 yaş arası otomobil ve kamyonet kullanım tarzındaki araçlarınızın Donmasına bağlı oluşan zaralar: 250₺; Yarış araçları:250₺; Eskime, çürüme, paslanma nedeniyle oluşan zararlar: 250₺; Donanım Arıza, Kırılma ve Lastik Zararları : 5.000₺ yıllık limit diğer teminatlar sigortalı aracın hasar tarihinden bir gün önceki rayiç değerine kadar karşılamaktadır. Ayrıca bu ürünümüzde Manevi tazminat teminatı İMM teminatının %100’ne kadar, yanlış akaryakıt dolumu 1.500₺’ye verilmektedir.

Kasko Sigortası ile Zorunlu Trafik Sigortası arasındaki fark nedir?

Kasko sizin aracınızın uğrayacağı zararları karşılar. Zorunlu Trafik Sigortası ise sizin karşı tarafa vereceğiniz maddi zararları karşılar.

Aracıma hasar durumunda orijinal parça taktırabilecek miyim?

Kasko poliçeleri ile orijinal yedek parça avantajından faydalanırsınız.

Aracım serviste bulunduğu süre içinde nasıl bir ikame araç alacağım ve bunu kaç gün kullanabileceğim?

Genişletilmiş Kasko poliçesi satın aldığınız takdirde yılda 2 adet kaza için, 15'er günlük ikame araç sağlıyoruz.
Yamaç Grup Sigorta Her Zaman Yanınızda

Firmamız farkıyla tüm sigorta işlemlerinizi beklemeden en iyi fiyatlarla kolayca yaptırın.

0312 418 22 44
Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.